Úvodní stránka > Detail zboží >

Detail zboží

Bazalka posvátná - výluh z pupenů 50 ml

Bazalka posvátná - výluh z pupenů 50 ml
Tento produkt je vhodný na příznaky:Imunita, Vitalita, Antioxidant
Výrobce:Naděje
Balení:50 ml
Dostupnost:skladem
Záruka:-
Kód:P67



Popis:

Udržování optimálního fyzického i duševního stavu, blahodárné účinky na dýchací systém, podpora vykašlávání, povzbuzení srdeční funkce, vitality a odolnosti vůči stresu, posílení imunitního systému, antioxidační ochranné účinky vůči nebezpečným kyslíkovým radikálům.

Bazalka posvátná

  • Latinský název: Ocimum basilicum
  • Účinně pomáhá při: Pro vnitřní užívání je nejvhodnější lihová tinktura. Bazalka je mimořádně univerzální bylina, tlumí křečové bolesti, zlepšuje trávení, harmonizuje peristaltiku, působí proti nadýmání, protizánětlivě i mírně antibioticky. Podporuje vykašlávání i práci srdečního svalu, mírně uklidňuje a vyživuje nervy. Je vhodná při nespavosti a migréně, při psychogenně podmíněných závratích. Je vhodná proti průduškovému astmatu. Tlumí bílý výtok a podporuje jaterní činnost, řeší katary. Zevně je vhodná proti kožním zánětům, zejména v ústní dutině, třeba při paradentóze.
Bazalka posvátná Bazalka posvátná Bazalka posvátná

Botanický popis a pěstování:

Bazalka, nazývaná též Tulsí, je letničkou s přímou, většinou lysou lodyhou. Dorůstá výšky kolem 30 cm. Lodyha je přímo větvená, se stopkatými, vstřícnými listy, vejčitými až podlouhlými, na bázi celokrajnými, ve vyšších partiích zastřihovaně zubatými. Horní listy přecházejí v malé, červenavé listeny. Květ je bělorůžově fialový, typický pro čeleď chluchavkovitých. Plody jsou černohnědé tvrdky. Rostlina je velmi aromatická.Bazalka je pěstovaná teplomilná rostlina.

Sběr a používané části:

Využívá se kvetoucí nať. Nejkvalitnější je červnový sběr.

Způsob použití:

Bazalku samotnou podáváme práškovou jako koření nebo pro aromatické koupele či inhalace. Při podávání ve formě čaje ji zpravidla kombinujeme s dobromyslí, meduňkou, puškvorcem, řebříčkem, heřmánkem, benediktem, tyminánem, kořenem lopuchu nebo s řepíkem.

Zajímavosti:


„Informace v tomto odstavci převzaty z publikací: J. Janča, J. A. Zentrich: Herbář léčivých rostlin I. – VII díl.“


Doporučené položky