Úvodní stránka > ZELENÁ LÉKÁRNA / Dle výrobců / Salvia paradise / Bezalkoholové tinktury / >

ZELENÁ LÉKÁRNA / Dle výrobců / Salvia paradise / Bezalkoholové tinktury /

Zobrazení: zobrazení na řádcích bez obrázků zobrazení na řádcích s obrázky zobrazení v blocích vedle sebe   Položek: Řadit:
1 2 3 4 5 6
Zobrazeno 55 položek na 6 stránkách.

ObrázekPopis
Arónie - Černý jeřáb AF tinktura 50mlArónie - Černý jeřáb AF tinktura 50ml
Arónie – Černý jeřáb AF tinktura 50ml Odborná literatura uvádní blahodárné působení pupenů aronie na štítnou žlázu, na činnost srdce, pomáhají udržovat čisté cévy a zajišťují jejich průtočnost, stimulují vylučování nadbytečných solí z organismu.

Balení: 50 ml
Dostupnost: na objednávku
Ašvaganda - Vitánie AF tinktura 50mlAšvaganda - Vitánie AF tinktura 50ml
Ašvaganda – Vitánie snodárná lat. Withania somnifera podporuje reprodukční funkce, blahodárně působí na duševní stav, a to zejména v období stresu. Pravidelné užívání podporuje a urychluje usínání a kvalitu spánku,upevňuje duševní zdraví a vitalitu člověka. Neutlumuje během dne. Ašvaganda napomáhá odolnosti proti stresu, vyživuje organismus a dodává energii. V ájurvédské medicíně je známá jako adaptogen a antioxidant. Podporuje mentální a kognitivní činnost, udržuje koncentraci a omlazuje.

Balení: 50 ml
Dostupnost: na objednávku
Bacopa monnieri - Brahmi AF tinktura 50mlBacopa monnieri - Brahmi AF tinktura 50ml
Bacopa monnieri, neboli Brahmi díky vlivu na krevní oběh působí blahodárně především na kognitivní funkce a duševní zdraví. Je doporučována pro podporu duševní výkonnosti, soustředění a normalizaci stresu. Je známo, že bacopa podporuje paměť a je vhodná pro všechny věkové kategorie. Přispívá k normalizaci žlučníkového zdraví a působí jako antioxidant.

Balení: 50 ml
Dostupnost: na objednávku
Čaga - Rezavec šikmý AF tinktura 50mlČaga - Rezavec šikmý AF tinktura 50ml
Čaga je chorošovitá houba, která se tradičně po staletí používá v ruském lékařství a léčitelství. Obsahuje cenné, biologicky aktivní látky - minerály železo, mangan, draslík, měď, zinek, dále flavonoidy, alkaloidy, polysacharidy, kyselinu čagovou, organické kyseliny, fytosteroly aj. Používá se k celkové harmonizaci a povzbuzení organismu, optimalizaci metabolismu a trávicí funkce, jako adaptogen a k posílení obranyschopnosti. Má antioxidační účinky, chrání organismus před působením škodlivých kyslíkových radikálů.

Balení: 50 ml
Dostupnost: na objednávku
Damiána - Turnera diffusa AF extrakt 50mlDamiána - Turnera diffusa AF extrakt 50ml
Damiána je malý keř rostoucí v celém Mexiku a střední Americe. Její užívání je datováno již od staré mayské civilizace, kde si jako první povšimli jejích účinků. Tradičně byla tato bylina užívána ženami indiánů hodinu před pohlavním stykem. Známá je jako magická bylina užívaná při duchovních rituálech.) Za tímto účelem byla zřejmě mimo jiné volena pro své schopnosti uvolňovat stres a přinášet duševní pohodu, je to bylina vhodná k relaxačním účelům. Damiána má vliv na mentální a kognitivní aktivity – základní funkce pro schopnost vnímat svět kolem nás. Damiána je využívána k ovlivňování hladiny glukózy v krvi a k řízení hmotnosti.

Balení: 50 ml
Dostupnost: na objednávku
Dangšen AF tinktura 50mlDangšen AF tinktura 50ml
Dangšen má obdobné účinky jako ženšen, avšak s nižším efektem. Dangšen výrazně ovlivňuje astma a horečnaté stavy, zlepšuje libido i potenci u obou pohlaví, celkově stimuluje a posiluje, přitom však prohlubuje spánek. Pomáhá při zánětech střev a ledvin, příznivě ovlivňuje diabetes II. typu. Zvyšuje počet červených a snižuje počet bílých krvinek. Zvyšuje krevní tlak. Má také poměrně značný účinek protinádorový. V tradičním čínském lékařství se využívá i naťová droga, a to ke zlepšení trávení, ke zvýšení odolnosti organismu, k povzbuzení krevního oběhu a k celkovému zvýšení vitality.

Balení: 50 ml
Dostupnost: na objednávku
Echinacea - Třapatka nachová AF tinktura 50mlEchinacea - Třapatka nachová AF tinktura 50ml
Přípravky z Třapatky je možno užívat jak vnitřně, tak i zevně. Vnitřně mají významné imunostimulační účinky, neboť podporují tvorbu leukocytů a erytrocytů, aktivují fagocytózu, podporují činnost sleziny. Užívají se při chřipce, nachlazení, infekci horních cest dýchacích a virózách, ale také při onemocnění močového ústrojí. Osvědčily se proti infekčním chorobám v případech, kdy nezabírají antibiotika. Zjištěno bylo i kancerostatické působení podobné interferonu. Droga detoxikuje a příznivě ovlivňuje zažívací trakt, užívá se při léčení prostaty, žaludečních vředů, gastritid a v gynekologii. Velmi dobré výsledky jsou prokázány i při léčbě hemeroidů, křečových žil a bércových vředů. Šťáva z čerstvých květů zvyšuje srážlivost krve.Zevně se potom užívá v dermatologii ve formě masti, tinktury nebo nálevu na špatně se hojící i hnisavé rány, proleženiny, ekzémy a psoriázu.

Balení: 50 ml
Dostupnost: na objednávku
Eleuterokok AF tinktura 50mlEleuterokok AF tinktura 50ml
Eleuterokok je považován za silný adaptogen, je doporučován pro podporu přirozené obranyschopnosti organismu – imunitního systému. Je vhodný pro zotavení a normalizaci duševního a fyzického zdraví. Má antioxidační účinky, podporuje odolnost organismu vůči vnějším vlivům. Blahodárně působí na kognitivní i celkovou duševní výkonnost. Je doporučován pro umocnění dobré nálady a k relaxaci. Přispívá k udržení normálního krevního oběhu k udržení normálních dýchacích funkcí, ovlivňuje krevní tlak a hladinu cukru v krvi.

Balení: 50 ml
Dostupnost: na objednávku
Ginkgo biloba AF tinktura 50mlGinkgo biloba AF tinktura 50ml
Základním účinkem ginkga je rozšiřování kapilár v periferním cévním řečišti a podpora průtokových vlastností krve (vasodilatace). Ginko biloba umožňuje prokrvení i těch nejmenších žilek v celém organismu a tím usnadňuje přenos důležitého kyslíku a glukózy. Následkem je dostatečné prokrvení mozku, což má vliv na všechny kognitivní funkce, jako jsou paměť, schopnost porozumět, vyjadřovat se, koncentrovat se a řešit problémy. Správná cirkulace krve má dále vliv na tzv. pocit těžkých nohou. Ginkgo je silný antioxidant.

Balení: 50 ml
Dostupnost: na objednávku
Gotu kola AF tinktura 50mlGotu kola AF tinktura 50ml
Pupečník asijský, známý také jako brahmi, se podílí zejména na normální činnosti kognitivních funkcí – paměť, schopnost koncentrace a porozumění, vyjadřovací schopnosti či pohotové reakce závisící na rychlosti zpracování informací. Gotu kola pomáhá udržovat zdravé cévy, posiluje buňky v cévních stěnách, přispívá k průtoku krve a pomáhá zbavit se pocitu tzv. těžkých nohou. Zaznamenán byl vliv na kardiovaskulární systém. Ve fytoterapii je také gotu kola využívána pro podporu zažívání. Blahodárně působí na keloidní jizvy.

Balení: 50 ml
Dostupnost: na objednávku
1 2 3 4 5 6
Zobrazeno 55 položek na 6 stránkách.