Úvodní stránka > Detail zboží >

Detail zboží

Modřín opadavý - výluh z pupenů 50 ml

Modřín opadavý - výluh z pupenů 50 ml
Tento produkt je vhodný na příznaky:revma, Artróza, Zápal plic
Výrobce:Naděje
Balení:50 ml
Dostupnost:skladem
Záruka:-
Kód:P33



Popis:

Odborná literatura uvádí tyto účinky: výtažek na horní cesty dýchací, má protirevmatické účinky, odstraňuje některé problémy ledvin. Dáýle řeší: artróza, artritida, plíce, kašel, zánět průdušek, zápal plic, průdušky, zánět dutin.

Modřín opadavý

  • Latinský název: Larix decidua
  • Účinně pomáhá při: Užívá se především na inhalaci při kataru horních cest dýchacích a zánětu průdušek, kůra také jako prostředek adstringentní (svíravý), například při koupelích potivých a zapáchajících nohou.
Modřín opadavý Modřín opadavý Modřín opadavý

Botanický popis a pěstování:

Modřín opadavý je strom, dorůstající výšky až 40 metrů. Má přímý, štíhlý, nepravidelně větvený kmen s korunou štíhle kuželovitou a měkkými, opadavými jehlicemi. Květy jsou jednodomé, samčí vejčitě kulovité, jednotlivé, samičí šištice jsou krátce stopkaté, druhým rokem zrající a třetím rokem opadávající. Velikost šišek je kolem 5 cm. Semena jsou hnědá, lesklá a křídlatá.Modřín je strom s běžným výskytem po celém území České republiky.

Sběr a používané části:

Drogou je nejčastěji balzám, získávaný z pryskyřice, ale i kůra, dřevo a vršky větviček. Balzám je také nazýván Terebinthina laricina. Tento balzám se získává navrtáváním nebo nařezáváním kmenů, a to většinou na jaře. Dále se homeopaticky zpracovává.

Způsob použití:

Při inhalaci aplikujeme 20 až 60 kapek balzámu do vroucí vody, inhalujeme 5 až 8 minut, jednou denně. V těžších případech můžeme inhalovat i 2x denně. Ke stejnému účelu můžeme použít i mladé větvičky nebo vrcholky větviček modřínu. Odvar ze dřeva, například z celých nebo i nasekaných větviček, může posloužit jako výborné koupelové médium při revmatických potížích všeho druhu, ale i při dalších bolestech kloubů.

Zajímavosti:

Modřín je odedávna považován za rostlinu zvláštní a různé národy jí v různých regionech přisuzovaly jinou sílu. Například je považována za rostlinu hasičů, protože podle magické tradice modřínovým lesem oheň nepronikne. Vykuřování modřínovými větvičkami chránilo před morem a jinými infekčními epidemiemi. Sezení na prohřátém modřínovém prkně prý chránilo před výhřezem tlustého střeva a proti vzniku řitních trhlin a fistulí (píštěle).


„Informace v tomto odstavci převzaty z publikací: J. Janča, J. A. Zentrich: Herbář léčivých rostlin I. – VII díl.“


Doporučené položky