Úvodní stránka > Detail zboží >

Detail zboží

Lichořeřišnice větší - výluh z pupenů 50 ml

Lichořeřišnice větší - výluh z pupenů 50 ml
Tento produkt je vhodný na příznaky:Antibakteriální, Antibiotické účinky, Močopohlavní ústrojí
Výrobce:Naděje
Balení:50 ml
Dostupnost:skladem
Záruka:-
Kód:P30



Popis:

Hlavní účinek je v oblasti urogenitální, kde droga působí výrazně antibioticky a se širokým spektrem, a to na stafylokoky, streptokoky, proteus vulgaris, escherichia coli, salmonely a další druhy bakterií.

Lichořeřišnice větší

  • Latinský název: Tropaeolum majus
  • Účinně pomáhá při: Hlavní účinek je v oblasti urogenitální, kde droga působí výrazně antibioticky a se širokým spektrem, a to na stafylokoky, streptokoky, proteus vulgaris, escherichia coli, salmonely a další druhy bakterií. Účinek se částečně projevuje i v oblasti dýchacích cest. Lichořeřišnice je dobrým prostředkem proti vypadávání vlasů a pro podporu růstu vlasů.
Lichořeřišnice větší Lichořeřišnice větší Lichořeřišnice větší

Botanický popis a pěstování:

Lichořeřišnice větší je letnička, ale některé odrůdy jsou vytrvalé. Lodyhy jsou poléhavé, u některých odrůd pnoucí. Listy mají dlouhý řapík a členitě deseti dílnou čepel. Květy jsou dlouze stopkaté, ohnivě červené, u některých odrůd oranžové nebo špinavě žluté. Plodem je ledvinovitá, trojpouzdrá tobolka. Květe od června do září.Lichořeřišnice je původní jihoamerický druh, u nás hojně pěstovaný, často oproti původnímu už hodně změněný.

Sběr a používané části:

Drogou jsou semena, květy, listy a čerstvá šťáva. Naťové části se sbírají po celou dobu vegetace, semena po dozrání v září nebo říjnu. Rostlina je lahůdkovou zeleninou a jí se i syrová, má typickou chuť řeřichy, charakterizovanou mírnou kyselostí a jistou trpkostí.

Způsob použití:

Podáváme - li lichořeřišnici čerstvou, je osvědčenou dávkou 30 až 40 g šťávy nebo 50 až 60 g salátu. Ve stavu sušeném volíme nálev nebo lépe lihovodný roztok. Obyčejně se užívá 3x denně 350 ml nálevu. Do směsí se příliš nehodí, prakticky nejvhodnější jej její samotné užití.

Zajímavosti:

Přes neobyčejné vlastnosti byliny se na její léčivost přišlo náhodou. Nejprve se konzumovala nať a listy jako jarní salát a pupeny a nezralá semena se nakládaly do octa jako kapary. A až při systematickém užívání při určitých potížích se objevila léčivá vlastnost všech částí byliny.


„Informace v tomto odstavci převzaty z publikací: J. Janča, J. A. Zentrich: Herbář léčivých rostlin I. – VII díl.“


Doporučené položky