Úvodní stránka > Detail zboží >

Detail zboží

Lopuch - výluh z bylin 50 ml

Lopuch - výluh z bylin 50 ml
Tento produkt je vhodný na příznaky:Vlasy - podpora růstu, Močopudnost, Ledviny
Výrobce:Naděje
Balení:50 ml
Dostupnost:skladem
Záruka:-
Kód:T59



Popis:

Droga podporuje látkovou výměnu a patří k nejlepším vnitřním léčivům v dermatologii. Je močopudná, uplatní se tudíž i v urologii, podporuje činnost ledvin a odstraňování zplodin z těla a růst vlasů

Lopuch

  • Latinský název: Arctium lappa
  • Účinně pomáhá při: Droga podporuje látkovou výměnu a patří k nejlepším vnitřním léčivům v dermatologii. Je močopudná, uplatní se tudíž i v urologii, podporuje činnost ledvin a odstraňování zplodin z těla a růst vlasů. Podávaná v prášku celkově posiluje, čehož lze využít v pediatrii a při rekonvalescenci po operacích a těžkých chorobách. Při vypadávání vlasů vtíráme silný odvar do suchých, umytých vlasů. Čerstvé, naklepané listy můžeme přikládat na různé pohmožděniny a špatně se hojící rány. Semeno doporučoval už Kneipp jako výborný prostředek na žaludeční potíže.
Lopuch Lopuch Lopuch

Botanický popis a pěstování:

Lopuch větší je dvouletá bylina s přímou, rýhovanou lodyhou, dorůstající výšky přes jeden metr. Lodyha je vyplněná dření, bohatě větvená přímo odstálými větvemi, listy s plnými, dlouhými řapíky, čepele listů má srdčitě vejčité, většinou celokrajné nebo velmi jemně chrupavčitě zubaté, na líci tmavozelené, na rubu světlejší a šedoplstnaté. Listy jsou velké, a proto si je mnozí pletou s listy devětsilu. Květní úbory na konci větví vytvářejí typické pichlavé kuličky, kterými děti rády po sobě házejí. Plodem jsou nažky. Květe v červenci a srpnu.Lopuch je typická rostlina rumišť, křovin, hradních zřícenin, pustých míst, plotů, palouků a lučin.

Sběr a používané části:

Předmětem sběru je především kořen, sbíraný na podzim nebo na jaře. Semena sbíráme po úplném dozrání koncem léta. Občas sbíráme i listy, a to během celé vegetační doby.

Způsob použití:

Drogu podáváme jako nálev i odvar, obvykle 2 - 4 šálky denně. Prášek podáváme přímo v množství 1/2 čajové lžičky 2 - 3 krát denně. Semena podáváme také přímo, obvykle 4 krát denně na špičku kulatého nože. Vhodná je také tinktura z lopuchu. Popovova léčba zastaralého ekzému vnitřně: užíváme 4 krát denně šálek odvaru z kořene. Zevně: pět polévkových lžic kořene povaříme asi v 5 - 8 litrech vody, necháme vyluhovat do přijatelné teploty a přecedíme. Do odvaru namočíme prostěradlo, vyždímáme je a nemocného zabalíme tak, aby tělo bylo zabaleno od podpaží až ke kotníkům, ale i mezi nohama. Poté jej zabalíme do suchého prostěradla a necháme nejméně 45 minut ležet. Takto postupujeme denně, dokud se na těle neobjeví jakoby osypky. Ty ovšem do 2 - 3 dnů zmizí, a tím je léčba ukončena.Obvykle trvá 3 týdny,ale léčbu vždy jednou týdny přerušujeme. Současně musíme aplikovat dietu bez živočišných bílkovin. Kúru můžeme i opakovat. Pro posílení vlasů je dobré každý měsíc udělat následující kúru. Směs ricinového oleje a odvaru z kořene lopuchu (1:1) vetřeme do vlasové pokožky, pak hrubým hřebenem pročešeme a potom 1 až 2 hodiny necháme pod koupací čepicí působit. Nakonec dobře hlavu umyjeme.

Zajímavosti:


„Informace v tomto odstavci převzaty z publikací: J. Janča, J. A. Zentrich: Herbář léčivých rostlin I. – VII díl.“


Doporučené položky