Úvodní stránka > Detail zboží >

Detail zboží

Lékořice (sladké dřevo) - výluh z bylin 50 ml

Lékořice (sladké dřevo) - výluh z bylin 50 ml
Tento produkt je vhodný na příznaky:Kašel, Průdušky, Močové ústrojí
Výrobce:Naděje
Balení:50 ml
Dostupnost:skladem
Záruka:-
Kód:T22



Popis:

Podpora imunitního systému, antioxidační účinky, příznivé působení na močový systém a na prostatu, usnadnění trávení, udržování čistých dýchacích cest.

Lékořice lysá

  • Latinský název: Glycyrrhiza glabra
  • Účinně pomáhá při: Droga má velmi široké pole využití. Působí především jako prostředek podporující vykašlávání u nemocí plic a průdušek. Současně mírně zvyšuje tvorbu moči a je též lehce projímavá. Působí taky bakteriostaticky a antivirově a má rovněž spasmolytické působení, pro které je využívána v léčbě žaludečních a dvanácterníkových vředů. Tlumí rovněž tvorbu žaludečních kyselin, uvolňování gastrinu a tvorbu histaminu, odpovědného za vznik většiny alergií. Hormonální složka drogy z ní činí protizánětlivý prostředek, využívaný například v revmatologii, a také důležité gynekologikum. Může se podávat také při Addisonově chorobě, tedy při snížené funkci kůry nadledvinek.
Lékořice lysá Lékořice lysá Lékořice lysá

Botanický popis a pěstování:

Lékořice lysá je trvalka s dřevnatým, dlouze výběžkatým, lysým oddenkem. Dorůstá přibližně metrové výšky. Listy jsou lichozpeřené, složené z kopinatých, zespoda lehce ochlupených lístků. Květy má modrofialové a jsou umístěny ve stopkatých, úžlabních hroznech. Plodem je lusk, dlouhý kolem 30 mm.Lékořice je pro léčivé účely pěstována. Má ráda půdu suchou, hlubokou, výživnou a dobře propustnou, podnebí teplé a suché, polohu slunečnou. Velmi dobře se pěstuje zejména po okopaninách.

Sběr a používané části:

Drogou je oddenek. Sbírá se v březnu nebo v říjnu, nejlépe od šestého do desátého roku života rostliny.

Způsob použití:

Lékořici připravujeme nejčastěji formou nálevu a podáváme 2 - 4 šálky denně. Vhodná je také tinktura na vnitřní užívání.

Zajímavosti:


„Informace v tomto odstavci převzaty z publikací: J. Janča, J. A. Zentrich: Herbář léčivých rostlin I. – VII díl.“


Doporučené položky