Úvodní stránka > Detail zboží >

Detail zboží

Zeměžlučová směs 100 ml - 12K+ (Dědek kořenář)

Zeměžlučová směs 100 ml - 12K+ (Dědek kořenář)
Tento produkt je vhodný na příznaky:Žlučník, Trávení
Výrobce:NOVY s.r.o.
Balení:100 ml
Dostupnost:skladem
Záruka:-
Kód:12K+



Popis:

Podpůrný vliv bylin se využívá při žlučníkových potížích, bolestech břicha a nevolnosti z nejrůznějších příčin, při dietních chybách a přejedení, větrech, poruchách stolice (při průjmech i zácpách)... Žlučník, trávení, střevní potíže, nevolnost, hubnutí, křeče, břichabol, deprese.

Popis:

Zeměžlučová směs 12K+ *Neblbě*

Doplněk stravy.

Doporučené dávkování:
Užívá se ½-1 lžička (1-2 ml) do 2-4 dcl teplé vody v případě potřeby.

Složení:
Etanol, voda, bylinný extrakt ze zeměžluče, hořce, pampelišky, vachty, anděliky, puškvorce, jalovce, smilu, pelyňku, čekanky, heřmánku, libečku, fenyklu, chmele, kozlíku, mochny.

Povolená výživová a zdravotní tvrzení dle nařízení EU:

Zeměžluč, vachta, puškvorec, jalovec, libeček, fenykl, kozlík lékařský Normální trávení.
Hořec, Andělika Chuť k jídlu, normální trávení.
Pampeliška Metabolismus sacharidů.
Andělika Činnost žaludku, pročištění.
Mochna normální činnost gastrointestinálního traktu – pohyb střev – mikroflora.
Pelyněk normální trávení, hyperfágie a polydipsie.
Čekanka Normální funkce střevního traktu.
Heřmánek Normální trávení, antioxidant, metabolismus lipidů.
Chmel Antioxidant, normální hladina cholesterolu v krvi, normální trávení.

Upozornění:
Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Tento produkt byl uveden na trh jako doplněk stravy. Nejedná se o lék a nemá schválené léčivé účinky. Není určen jako náhrada pestré stravy. Není určeno dětem do 3 let. Uchovávejte mimo dosah dětí.

_____________________________________________________________________________

Účinky použitých bylin dle Dědka kořenáře:

zeměžluč, hořec žlutý, pampeliška, vachta, andělika, puškvorec, jalovec, smil, pelyněk pravý, čekanka, heřmánek, libeček, fenykl, chmel, kozlík, mochna husí

Zeměžluč je hořká bylina, jako i ostatní jmenované, jejichž kombinace z různých stran šetrně upravuje trávicí potíže počínaje jícnem a konče konečníkem. Řeší potíže peristaltiky jícnu, příznivě působí na hojení poleptání trávicími šťávami v něm, v krku, v žaludku i dvanáctníku. Zlepšuje vylučování trávicích šťáv žaludku, pankreatického sekretu i žluči. Zlepšuje peristaltiku všech trávicích orgánů a míchání potravy, takže omezuje vznik vředové choroby a vředy již přítomné napomáhá hojit. Kombinace těchto bylin umožňuje zlepšení trávení i v podmínkách stresu či přejedení, kdy to téměř netráví a nevolnost často vede k vrhnutí. Nestravitelnou potravu umožní rychle vyvrhnout nebo urychleně poslat dál do trávicího systému a zklidnit potíže. Uklidňuje i žlučník, žlučovody, slinivku, tvorbu pankreatického sekretu, bolavou slezinu. Zlepšuje situaci s řídkou i hustou stolicí, nadměrnými větry, aktivitami střevních parazitů, bolením břicha a zaraženými větry. Hořčiny podporují i tvorbu žluči v játrech, takže čistí žlučovody. Zředěné hořčiny omezují chuť k jídlu a neředěné omezují tvorbu plísní ve střevech.

Shrnutí: Břichabol, trávení, žlučník. Zlepšuje strávení i nevhodných potravin. Všechno, co se trávení týká.

--------------------

Upozornění:

Tento přípravek je doplněk stravy. Není náhradou pestré stravy.

Veškeré informace nejsou zamýšleny jako výživová či zdravotní tvrzení dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, ani jako lékařská doporučení. V případě konkrétních zdravotních problémů se vždy obracejte na svého lékaře.

Historické informace z webu Dědka kořenáře:

ZEMĚŽLUČOVÁ směs 12K (dvanáctník)

Žlučník, trávení, střevní potíže, nevolnost, hubnutí

Velmi hořký čaj jsem univerzálně plánoval nejen jako velmi slabý při žízni, ale i proti chuti za účelem hubnutí, nebo silnější za účelem strávení původně nestravitelné stravy a rozfungování trávení (pálení žáhy, prdy, břichabublabol, líné střevo, vředy, záněty a tak podobně, co by se mi tam mohlo stát), či velmi silný ke zklidnění křečí, řečí a tak vůbec jako záchranný pás, když mě chytne žlučník, velký bolebřich, srajda a podobné umírání. Vyzkoušel jsem si to na sobě a byl jsem velmi spokojen.
12K máme vždy připravenou v kuchyni a na cesty ji vozíme s sebou.

Slabá verze:
Proti žízni a chuti si rozmíchám ½-1 lžičku (1-2 ml) 12K do 2-4 dcl teplé vody a piji před každým jídlem, ještě než začne hlad. Podle dlouhodobých uživatelů se takto ztrácí asi 1-5 kg měsíčně v závislosti na množství tukových zásob a předchozí rozežranosti. Já jsem se k podobným výsledkům musel bohužel i procvičit, namáhaje zadýchaně tělo.

Silná verze:
Při vánoční večeři 1992 jsem se neuvěřitelně přejedl a kolem jedné hodiny noční se vzbudil ve strašlivém žlučníkovém a břichabolném záchvatu. Tak jsem si dal od oka suprcloumák, asi 1 lžíci 12K do 1,5 dcl teplé vody, ochutnal a zjistil, že mi to tak kroutí pusou, že takhle bych to tedy nemohl. Přilil jsem do toho ještě decku vody na cloumák a to už do mě nalít šlo. Dumal jsem, co s tím dál. Ležet jsem nemohl, protože se mi břich bolestivě a všestranně dmul, žlučník bolel jak o závod a tak jsem si pustil desku za účelem lepší nálady cestou na Onen. Domníval jsem se, že mám asi záchvat rakoviny a zrovna umírám, a tak jsem si meditoval v křesle nad vhodným epitafem. Deska dohrála a já jsem zjistil, že se to opravilo a že tedy 12K fungují fantasticky! Já také docela jakžtakž...

Střední verze:
Další dny jsem si pravidelně 3×D dával 5-15 minut před jídly minicloumák ½-1 lžičku 12K do decky vody pro podporu a opravu trávení, které se stále chovalo velmi rozhašeně (nehašeně pálilo žáhou) a asi i zánětlivě až vředózně. To soudím podle toho, že jsem se takto rovnal několik týdnů.

Co nejde dovnitř, jde ven:
O rok později jsem jel na letní tábor s davem puberťáků a oni se cestou rozhodli pro kinetózu, mořskou nemoc a některým prostě bylo v autobusu špatně. Udělali jsme tedy pauzu a během ní jsem nalil do dvoulitrové láhve 2 lžíce 12K a 2 lžíce Dobromyslové směsi NK. Všichni se napili a bylo jim pohrozíno, že dostanou další porci, jestli se jim hned neudělá lépe. A najednou jim bylo dobře. Hned ten den na nás čekala k obědu čočka s vejci kdovíjaké salmonelové kvality a za hodinu nám všem nebylo jen těžko, ale úplně blbě. Tak jsem suprcloumák 12K (viz výše) aplikoval asi dvaceti puberťákům s překvapivým výsledkem – asi polovina včetně mne to podle mého očekávání bez problémů strávila, ale ta druhá to za 5 minut všechno vyvrhla. Označil jsem je za vyvrhele.
Můj vědecký závěr zněl, že když to 12K nepustí dovnitř, vyhodí to za chvilku zpět.
Ti vyvrhelové, kteří zvraceli, nedostali pro jistotu ani večeři, jen minicloumáčky 12K, aby byli hodní. A byli; ráno ale zase byli při chuti, i když minulý den vrhali – a nebyli (pro pedanty: „a nebyli“ – ve smyslu hodní).

Salmonelové dělo:
U mě a ještě u jednoho účastníka se ale druhý den nenápadně a děsně zákeřně salmonela rozjela a byla mi dopřána příležitost osobně zjistit strašlivé pravidlo majitelů střelných zbraní – vždy mířit na bezpečné místo! Když jsem náhle pocítil prudkou až vášnivou potřebu a doběhnul asi 50 m na záchod na krok přesně a honem se předklonil za účelem stažení kalhot, tak jsem si tím stlačil nafouklé břicho a špatně namířený zadek se zachoval jako dělo. Obsah střeva, zprvu mírně tuhý, vyletěl nekontrolovatelně skoro vodorovně do dáli, odrazil se od pružného plastového záchodového krytu dřív, než jsem dosedl na zcela znečištěné prkénko, a skočil do kalhot. Vyvaloval jsem tlače oči v křeči a sklepával obuv, aby nedošla stejné újmy jako já i všechno kolem. Veškeré myšlenky v pr...tytam. Doslova!
Vítězná salmonela mi dala pochopit, jak vzniklo rčení: Když se to sere, tak se to sere! Vrátil jsem jí to ale i s úroky, viz dole: Jak vyhrát nad průjmem.

Je to slepák, není to slepák?
Jsem přesvědčen, že je-li příčinou potíží s břichem blokáda na páteři, potom se problém vrací a může vyvolat například i „slepák“. Podle mého názoru nedostatek impulzů od míchy relaxuje svalovinu slepého střeva a ta roztáhne apendix, který neobsahuje ochranný hlen, natrávenina se nacpe dovnitř a infikuje ho.
Pro diagnostické ujasnění bych si v lehu na zádech s pokrčenýma nohama pomalu zatlačil čtyřmi prsty do pravé jámy kyčelní a pak prudce pustil. Jestli to při puštění zabolí výrazně více, než při stlačení, je tam téměř jistě zánět apendixu a je potřeba danou oblast chladit a cestovat k doktorovi. Zkusil bych si ještě opatrně zarotovat horní polovinou těla, nechal bych si zmasírovat bederní část zad a poválel se minutu na Zadbalonu; je zde naděje, že to povolí a situace se poněkud zlepší.

Při vředech a zánětech sliznice žaludku, dvanáctníku, žlučníku, slinivky či střev bych pil před lehkými jídly rohlíkového typu 12K 1 ml do 1 dcl vody a po jídlech i mimo jídla čaj z Řepíkové směsi REK 1-2 lžičky do 1-2 dcl vody nebo slabého černého čaje. Prostě 12K piji vždy, když je mi špatně, bolí mě břicho nebo žlučník.

Jak vyhrát nad průjmem:
Při úporném nebo infekčním průjmu (salmonely apod.), se nám osvědčilo rozpustit lžičku kuchyňské soli bez čepice (3,5-4 g) v 5 dcl teplé vody a přidat 2-3 lžičky 12K, 3 lžičky Tymiánové směsi TK a 3-4 lžičky Dubových kapek RK (nejste-li alergičtí na propolis, tak i 1 lžičku propolisové tinktury). Zavřít oči, nadechnout se a pít, dokud to jde.
Tvrdoňové to umí vypít i po doušcích, já ne. Jak bych to překousl, tak bych se musel zase hodinu přesvědčovat, že musím. Říká se, že co je zdravé, není dobré. Tohle je tak strašlivé, že to pochopí i bacily ve střevech a vzdají to. Obvykle stačí jedna aplikace a za pár hodin bývá po problémech. Jen výjimečně bylo potřeba to do těla nalít 3×D nebo po dva dny. Kdysi jsem tuto kombinaci objevil podle citu a virgule, ale nyní to umím i fyziologicky vysvětlit a má to logiku, takže jsem pyšen, jakej jsem borec nakonec.

Složení:
Voda, etanol, bylinný extrakt ze zeměžluče, hořce, puškvorce, smilu, vachty, jalovce, chmele, jitrocele, jahodníku, řepíku, ořešáku, mochny, jablečníku, pelyňku, máty, pampelišky, čekanky, heřmánku, třezalky, libečku a fenyklu.


Doporučené položky