Úvodní stránka > Detail zboží >

Detail zboží

Dopisy jedné mrtvé - Chico Xavier

Dopisy jedné mrtvé - Chico Xavier
Výrobce:SPIRITART
Balení:1 ks
Dostupnost:skladem
Záruka:-
Kód:Popis:

kniha brožovaná, 112 stran, česky. Vydání: 7. 12. 2017 (1. vydání).

Knihu Dopisy jedné mrtvé nadiktovala po své smrti Chico Xavierovi jeho maminka Maria João de Deus.

Popisuje zde své zážitky na onom světě po dobu 20 let od chvíle, kdy duše opustila fyzické tělo.

Hovoří o tom, jak obtížně se vyrovnávala s tímto novým stavem. Bylo jí umožněno návštívit jiné planety a seznámit se s životem na nich. Poznala své minulé životy, a souvislosti mezi nimi, při studiu historie zemí a národů na naší planetě.

Přibližuje své úkoly při pomocných misích na Zemi a ve spirituálním světě, do nichž se zapojila po dosažení potřebných dovedností.

V knize přibližuje čtenáři proces umírání a uvědomění si vlastní nesmrtelnosti, a touží tak dát naději a víru v Boží laskavost všem lidem, kteří trpí a obávají se smrti.

Překlad: Kateřina Loncová

ISBN: 978-80-906987-0-3
Rozměry: 12,5 × 17,5 cm
Popis: 1× kniha, brožovaná, 112 stran, česky
Vydání: 7. 12. 2017 (1. vydání)

Autor

Brazilec Francisco Cândido Xavier, známější jako Chico Xavier, se narodil 2. 4. 1910 v Pedro Leopoldo a zemřel 30. 6. 2002 ve městě Uberaba. Byl médium a nejdůležitější osobou spiritismu.

Napsal automatickým písmem více než 500 knih, kterých se prodalo přes 50 miliónů exemplářů. Stal se brazilským spisovatelem s největším komerčním úspěchem v historii, ale vždy věnoval všechen zisk z autorských práv na charitativní účely. Napsal také téměř 10 000 dopisů od různých zemřelých adresovaných např. rodičům nebo jiným drahým pozůstalým na Zemi. Nikdy si za ně nic neúčtoval.

Obdržel velké pocty, například v roce 1981 a 1982 byl navržen na Nobelovu cenu míru. Tento návrh podepsalo kolem 2 miliónů osob. V roce 1999 mu vláda druhého největšího brazilského státu Minas Gerais udělila státní vyznamenání Za mír.

V roce 2012 byl Chico Xavier zvolen „Největším Brazilcem všech dob“ v soutěži o osobnost, která pro národ udělala nejvíce. Stal se nejuctívanějším člověkem, především pro svůj altruismus.

Chico překonal náboženské překážky a stal se skutečným „duchovním vůdcem“ Brazílie.

Recenze (převzaty z webu Spiritart.cz)

 • Knížka "Dopisy jedné mrtvé" od Chico Xaviera.... je sice svým objemem malá, ale svým duchem, krásou a moudrostí veliká... Krásně napsaná, lehce se čte, i když její slova mají veliký dopad na naše chápání, duši, a lásku... Doporučuji všem, kteří se zajímají o téma, co se děje s námi po smrti, zajímá je existence duše... Děkuji nakladatelství, že mi dalo příležitost tuto moudrou knížečku přečíst, poněvadž knihy Chica Xaviera v našem jazyce dosud neexistovaly.  

  Jana Maškovič-Pražaková
  2. 2. 2018

 • Ze srdce bych chtěl poděkovat paní Kateřině Loncové za krásný překlad a realizaci 1. oficiálně přeložené knihy do našeho krásného českého jazyka od největšího média 20. století - pana Xaviera. Nádherná kniha nadiktovaná maminkou Chica - "Dopisy jedné mrtvé" vás provedou "nejen" tajemstvím a poznáním "umírání", stavu po opuštění fyzického těla, poznáním, že jsme nesmrtelné duchovní bytosti, kdy podstatou všeho našeho bytí je LÁSKA, poznání a pomoc druhým. Tato kniha vás doslova pohladí po duši - (s přáteli jí říkáme laskavé čtení ) a poslouží mnoha z nás k dalšímu poznání a pomoci být lepšími. Vřele bych tuto knihu doporučil nejen lidem znalým duchovna či spiritismu, ale všem, kteří třeba i stojí na začátku své duchovní cesty a hledají klíč k vlastnímu JÁ.  

  Jakub Kludský
  9. 2. 2018

 • Je nadherne citanim tejto knihy ziskat vstup do bohateho sveta s prichutou porozumenia, ktory je nam sprostredkovany kontaktom s odkazom Chica Xaviera. Verime, ze preklad tejto knihy je akousi predohrou k moznosti hlbsie preniknut do poznania, ktore nam bolo touto nadhernou bytostou a zaroven akymsi poslom v osobe Chica Xaviera sprostredkovane. Ako bolo uz spomenute v svatom pisme "Jazyk mudrych lieci" je mudre privitat to co je vzacne. S nadejou pokracovania dalsich prekladov od Ch. X. ocakavame dalsie hojivo a zmudrenim posobiace inspiracie, pretoze posobenia a diela Ch. Xaviera su v skutku a naozaj vzacne.  

  Ing. Blazena Vargova a Ariel
  26. 2. 2018

 


Doporučené položky