Úvodní stránka > Detail zboží >

Detail zboží

Jasan - výluh z pupenů 50 ml

Jasan - výluh z pupenů 50 ml
Tento produkt je vhodný na příznaky:Dna, Artróza, Ledviny
Výrobce:Naděje
Balení:50 ml
Dostupnost:skladem
Záruka:-
Kód:P16Popis:


Jasan ztepilý

  • Latinský název: Fraxinus excelsior
  • Účinně pomáhá při: Droga působí močopudně a zvyšuje vylučování kyseliny močové. Proto je její podávání namístě při revmatismu, dně a urátové urolitiaze. Obsahová látka manit způsobuje mírný projímavý účinek drogy, který se uplatňuje zejména v pediatrii. Zevně je droga doporučována zvláště k omývání nehojících se ran, dekubitů (proleženin) a bércových vředů. Vhodné je podávání drogy při všech infekčních a horečnatých stavech.
Jasan ztepilý Jasan ztepilý Jasan ztepilý

Botanický popis a pěstování:

Jasan ztepilý je mohutný, pozdě pučící strom se vstřícnými, křižmostojnými, lichozpeřenými až sedmojařmými listy, na obvodu ostře zoubkovanými. Květy jsou oboupohlavní, ale též rozlišené na samčí a samičí, dvoučetné. Plodem jsou křídlaté nažky, visící v hustých svazcích.Jasan patří k tzv. základnímu souboru evropských smíšených nebo listnatých lesů. Najdeme jej v lužních lesích, stejně jako ve společenstvech horských porostů.

Sběr a používané části:

Drogou je list, sbíraný v letních měsících. Sbíráme jednotlivé listy z lichozpeřených listových vřeten. Jen výjimečně se sbírá i kůra.

Způsob použití:

Obvyklou lékovou formou je nálev. V revmatologii jasanový list kombinujeme zejména s květem tužebníku, listem černého rybízu, ale účinná je i kombinace s kořenem jehlice, květem vřesu a natí rdesna ptačího. Pro koupelové využití je mimořádně vhodná kombinace s natí tymiánu.

Zajímavosti:


„Informace v tomto odstavci převzaty z publikací: J. Janča, J. A. Zentrich: Herbář léčivých rostlin I. – VII díl.“


Doporučené položky