Úvodní stránka > Detail zboží >

Detail zboží

Fíkovník - výluh z pupenů 50 ml

Fíkovník - výluh z pupenů 50 ml
Tento produkt je vhodný na příznaky:Střevní mikroflóra - podpora, Menstruace, Cholesterol - optimalizace
Výrobce:Naděje
Balení:50 ml
Dostupnost:skladem
Záruka:-
Kód:P13



Popis:

Stimulace růstu prospěšné střevní mikroflóry, usnadnění průběhu menstruačního a menopauzálního cyklu, udržování pohyblivosti a pružnosti kloubů, metabolismu cholesterolu a tuků, příznivé účinky na kůži, vlasy, nehty.

Fíkovník

  • Latinský název: Ficus carica
  • Účinně pomáhá při: Přípravky z fíků mají jemný projímavý účinek a zabírají někdy i u velmi zarputilých případů. Dále se mohou fíky používat k přípravě kloktadla i prsních čajů a mají také močopudné působení. Obsah draslíku je předurčuje pro výživu lidí nemocných na srdce. Zevní použití je vyhrazeno kašovitým obkladům na vředy a nehojící se rány, abscesy apod. Jejich použití v této oblasti je známo již z Bible.
Fíkovník Fíkovník Fíkovník

Botanický popis a pěstování:

Fíkovník je opadavý, dvoudomý, až 10 metrů, dorůstající strom nebo keř, s jednoduchými, nepravidelně laločnatými listy. Jedlá plodenství, zvaná fíky, se vytvářejí na samičích rostlinách, kdežto na samčích vznikají plodenství nejedlá, zvaná kaprifíky.Fíkovník je teplomilný kulturní strom nebo keř. V našem podnebí neroste, ojediněle je pěstován v teplejších, zpravidla vinařských oblastech.

Sběr a používané části:

Drogou a zároveň chutným ovocem jsou plody, sbírané v době plné zralosti, tedy v letních měsících.

Způsob použití:

Chceme-li podávat fíky jako projímadlo, můžeme v podstatě postupovat dvojím způsobem. Jednou z možností je namáčet fíky do olivového oleje a pak je pojídat. Dávkování je sice individuální a je nutné je odzkoušet, ale přibližně je třeba sníst 4 až 12 fíků denně. Druhým možným způsobem je pomlít fíky třeba na mlýnku na maso a přidat jemně práškovaný list senny nebo krušinovou kůru, případně i práškovaný oddenek reveně. Na 100 g mletých fíků po jedné čajové lžičce od každé byliny. Vše dobře promíchat a uchovávat v chladu. Někdy postačí 1 lžička denně, jindy je třeba až 4 lžičky denně, abychom se potíží zbavili. Ovšem obecně platí, že pokud nedosáhneme žádoucího účinku ani se 4 lžičkami, pak je léčba neúčinná a musíme volit jiný postup.

Zajímavosti:

Zajímavý je starý lidový recept na dozrání a změknutí hlíz, vředů, nežitů a podobných hnisavých abscesů: Několik suchých fíků se vaří v mléce doměkka, pak se rozříznou a přikládají na absces. Doporučuje se upevnit pomocí obinadla.Lidem, kteří stále nemají čas, a přesto se chtějí nebo musí léčit přírodní léčbou, je vhodný jednoduchý a široce působící recept na čaj. Fíky se ve vodě prostě uvaří, vývar se pak přisladí medem a pije jako čaj při nachlazení a kašli.


„Informace v tomto odstavci převzaty z publikací: J. Janča, J. A. Zentrich: Herbář léčivých rostlin I. – VII díl.“


Doporučené položky